“Vigtigst er at kende trends, forstå konceptet og have fokus på detaljen …”

– Peter Kam, fotograf

“Kreative udfordringer giver mig altid fornyet energi …”

– Nicolai Mørk, fotograf

“Jeg elsker at skabe magi for mine kunder …”

– Maria W. Nørregaard, fotograf

“The devil is in the detail …”

– Michelle Appelros, foodstylist

Peter Kam

Peter Kam

Peter Kam

Photographer

peter@kam.dk
+45 28 19 98 01

Maria W. Nørregaard

Maria W. Nørregaard

Maria W. Nørregaard

Photographer
mn@kam.dk
+45 26 36 76 03

Lis Hansson

Lis Hansson

Lis Hansson

Studio Manager

lh@kam.dk
+45 21 35 54 40

Michelle Appelros

Michelle Appelros

Michelle Appelros

Food Stylist / Chef

michelle@kam.dk
+45 51 88 84 35

Helena Priem

Helena Priem

Helena Priem

Photographer

helena@kam.dk
+45 25 47 02 15

Joan Gram Møller

Joan Gram Møller

Joan Gram Møller

Photographer

joan@kam.dk
+45 31 57 10 13

Aleksander Stokke

Aleksander Stokke

Aleksander Stokke

Student Photographer

aleksander@kam.dk
+45 60 83 87 29

Christian Winther

Christian Winther

Christian Winther

Studio Manager

christian@kam.dk
+45 27 84 94 68

Empty

Empty

Empty

 

Kam photographers
Thoravej 13
2400 Copenhagen
Denmark
+45 38887111
studiet@kam.dk

Kam production
Vallensbæktorvevej 9
2620 Albertslund
Denmark
+45 38887111
fotostudiet@kam.dk

KAM STUDIO Odense
Vintapperstræde 2
5000 Odense
Denmark
+45 38887111
studiet@kam.dk