“Vigtigst er at kende trends, forstå konceptet og have fokus på detaljen …”

– Peter Kam, fotograf

“Kreative udfordringer giver mig altid fornyet energi …”

– Nicolai Mørk, fotograf

“Jeg elsker at skabe magi for mine kunder …”

– Maria W. Nørregaard, fotograf

“Som fotostudie har vi stor forståelse for lys og komposition … og det løfter niveauet på film”

– Torben Greve, filmfotograf

“Det er fantastisk, at få spændende udtryk frem i børn og voksne foran kameraet …”

– Anders Hald, fotograf

“Jeg kan godt lide udfordrende opgaver med fokus på styling og interiør”

– Josephine Moldow, fotograf

“The devil is in the detail …”

– Michelle Appelros, foodstylist

Peter Kam

Peter Kam

Peter Kam

Photographer

peter@kam.dk
+45 28 19 98 01

Nikolai Mørk

Nikolai Mørk

Nikolai Mørk

Photographer

nicolai@kam.dk
+45 20 29 22 16

Maria W. Nørregaard

Maria W. Nørregaard

Maria W. Nørregaard

Photographer
mn@kam.dk
+45 26 36 76 03

Torben Greve

Torben Greve

Torben Greve

Photographer

torben@kam.dk
+45 53 65 41 42

Anders Hald

Anders Hald

Anders Hald

Photographer

anders@kam.dk
+45 20 28 38 30

Lis Hansson

Lis Hansson

Lis Hansson

Studio Manager

lh@kam.dk
+45 21 35 54 40

Michelle Appelros

Michelle Appelros

Michelle Appelros

Food Stylist / Chef

michelle@kam.dk
+45 51 88 84 35

Helena Priem

Helena Priem

Helena Priem

Photographer

helena@kam.dk
+45 25 47 02 15

Joan Gram Møller

Joan Gram Møller

Joan Gram Møller

Photographer

joan@kam.dk
+45 31 57 10 13

Kristina Priem

Kristina Priem

Kristina Priem

Photographer

kristina@kam.dk
+45 26 80 79 75

Philip Gath

Philip Gath

Philip Gath

Student Photographer

philip@kam.dk
+45 50 48 12 92

Marie Gantzler

Marie Gantzler

Marie Gantzler

Student Photographer

marie@kam.dk
+45 30 22 78 74

Christian Winther

Christian Winther

Christian Winther

Studio Manager

christian@kam.dk
+45 27 84 94 68

Empty

Empty

Empty

Empty

Empty

Empty

Empty

Empty

Empty

Empty

Empty

Empty

Empty

Empty

Empty

Kam photographers
Thoravej 13
2400 Copenhagen
Denmark
+45 38887111
studiet@kam.dk

Kam production
Vallensbæktorvevej 9
2620 Albertslund
Denmark
+45 38887111
fotostudiet@kam.dk

Kam studio SE
Grimsbygatan 24
211 20 Malmö
Sweden
+45 38887111
studiet@kam.dk

gustav_p_2108 josephine_frie_5 mwn_014 21233_342-0417 pl14 1 arla